Ogłoszenia parafialne – 01 maja 2022

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY  1 maja  2022

       Drodzy Parafianie, Goście, Dobrodzieje!

Za nami historyczne wydarzenia i wielkie przeżycia duchowe – Święte Misje Parafialne i Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Jej jasnogórskiego wizerunku. Dni wypełnione modlitwą, refleksją, wyciszeniem, sakramentalnym pojednaniem z Panem Bogiem i zjednoczeniem z Nim w Eucharystii. Ciesząc się obecnością naszych Parafian i Gości podczas Misji i w czas Nawiedzenia, mam nadzieję, że wszyscy biorący w nich udział mieli okazję do duchowego ubogacenia się,  wzrostu i umocnienia swojej wiary. Niech ten czas łaski przyniesie w naszym życiu upragnione owoce.

Dziękuję Ojcom Paulinom, Kapłanom, Siostrom zakonnym, Parafianom, Gościom i Dobrodziejom, tym Wszystkim którzy się zaangażowali w przygotowanie i organizację Misji i Nawiedzenia: za czynny udział i pomoc w Liturgii tych dni, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim Grupom parafialnym za prowadzenie modlitwy różańcowej i Liturgii Godzin podczas Misji i Nawiedzenia, za oprawę muzyczną i czuwanie muzyczno- modlitewne, posługę w zakrystii, dekoracje kwiatowe, wystrój kościoła i obejścia oraz przygotowanie dekoracji maryjnych. Dziękuję też za zapewnienie bezpieczeństwa policji i służbom miejskim oraz za asystę wojskową podczas przemarszu Ikony.

Bardzo serdecznie dziękuję za Waszą obecność podczas Misji i Nawiedzenia Matki Bożej. To, co każda i każdy z Was przeżył jest darem i tajemnicą Waszych serc.

Szanowni Parafianie, Goście, Dobrodzieje, nie sposób wymienić wszystkich dzieł, prac i form Waszego zaangażowania. Niech każdy czuje się wyróżniony i doceniony na miarę swojej pracy, zaangażowania i ofiary, a Matka Boża Jasnogórska niech będzie Waszą opiekunką i orędowniczką u swojego Syna. Wszystkim serdeczne – Bóg zapłać!

  1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. W całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.Jutro,
  2. maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej.
  3. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 07.10. śpiewamy Godzinki. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
  4. Gromadzimy się na tradycyjnych nabożeństwach majowych śpiewając Litanię Loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej parafii: w kościele codziennie o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 (z wyjątkiem dni świątecznych). Zachęcamy także do codziennych nabożeństw przy figurach na naszych wioskach.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.
  6. W pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.
  7. Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 06.40 śpiewamy Godzinki. Po Mszy św. o godz. 07.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną po rannej Mszy św.
  8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w sobotę o godz. 11.00.
  9. Od przyszłego tygodnia, będzie można zamawiać Msze św. na następny rok.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.