ogłoszenie parafialne – 08 maja 2022

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 maja 2022

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza:
 • Przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 • Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 1. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
 2. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II.
 3. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
 4. W niedzielę, na Mszy św. o godz.09.30. Uroczystość I Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i bliskich ( I Grupa-w czwartek, II Grupa w piątek) o godz.16.00.
 5. Nabożeństwa majowe w naszej parafii: w kościele codziennie o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W niedziele maja o godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.
 6. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy:
 • Na majowe spotkania formacyjne. Plan wywieszony jest w tablicy ogłoszeń.
 • 19 czerwca na Mszy świętej o godzinie 17.00 zostanie udzielony sakrament  bierzmowania kandydatom odbywającym drugi rok formacji. W związku z tym zapraszamy ich rodziców na Mszę świętą w niedzielę 15 maja o godz. 18.30, a po niej na spotkanie informacyjne związane z tym wydarzeniem.
 1. Od tego tygodnia, będzie można zamawiać Msze św. na następny rok. We wtorki za wstawiennictwem św. Józefa i w środy przez orędownictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, sprawować będziemy o godz.18.30. Msze św. w „intencji zbiorowej”, to znaczy: jeden kapłan sprawuje Mszę św. w intencjach zamawianych przez wiele osób.
 2. Zmarł śp. o. Leszek Mikołaj Czyściecki OFM z klasztoru ojców franciszkanów
  w Pakości (parafia pw. św. Bonawentury). Uroczystości pogrzebowe odbyły się w środę 4 maja w kościele pw. św. Bonawentury, a pochówek w kwaterze zakonnej.
 3. Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Radosława Tuszyńskiego odbędą się 9 maja
  w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie, o godz.10.30 różaniec,
  o godz. 11.00 Msza św. pogrzebowa, a następnie pochówek na miejscowym cmentarzu. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.