ogłoszenia parafialne – 22 maja 2022r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY   22 maja 2022

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu. O godz.11.00. Msza św. Rocznicowa dla dzieci klas IV, które miały w zeszłym roku przyjęły I Komunię św.
 2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże
  i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach.  Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 5. W piątek, 27 maja, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Spotkanie Kręgu biblijnego o godz.17.15., w salce pod plebanią.
 6. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.
 7. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.
 8. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. W tym tygodniu patronuje nam, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży
 • Planowane pielgrzymki:
 • Autokarowa na Jasną Górę, 25 czerwca (sobota), na Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne Czcicieli Bł. Edmunda Bojanowskiego.
 • Do Wilna (Ostra Brama), od 15 do 18 lipca. Zebranie zainteresowanych osób odbędzie się 28 maja o godz.11.00. w salce pod kościołem.
  Kontakt telefoniczny 665 264 214
 • W ostatnich dniach odeszli do Pana: śp. Elżbieta Bartkiewicz, śp. Jan Staszak, śp. Irena Woźniak, śp. Henryk Baranowski, śp. Jerzy Mikołajski, śp. Henryk Borowicz. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie ich do niebieskiego domu.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.