Ogłoszenia parafialne – 29 maja 2022

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 29 maja 2022

 

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
 2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę.
 3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
 4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka
 5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18,00.
  Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 6. W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.
 7. W piątek, 3 czerwca:
 • Pierwszy piątek miesiąca – uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.
 • Zapraszamy na Koncert specjalny Chóru Kameralnego PRO ARTE. Dyrygują: prof. Monika Wilkiewicz i prof.Grażyna Wolter – Kaźmierczak. W programie zabrzmią utwory m.in.: Józefa Świdra, Marcina Wawruka i inowrocławskiego kompozytora Marcina Kopczyńskiego. Rozpoczęcie, godz. 19.00 (po Mszy św.).
 1. Pierwsza sobota miesiąca:
 • 06.40 śpiewamy Godzinki. Po Mszy św. o godz. 07.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 • Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną po rannej Mszy św.  Ksiądz Radosław uda się z Komunią świętą do chorych wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca (11 czerwca).
 1. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca:
 • Przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czuwanie modlitewno – muzyczne o godz.16.00.
 • Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest, jako Dzień Dziękczynienia.
 1. Informacje dla kandydatów do sakramentu bierzmowania:
 • W maju miały miejsce ostatnie spotkania w grupach w bieżącym roku szkolnym dla przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (I rok formacji). Wszystkie osoby, które w nich nie uczestniczyły, a pragną mieć zaliczony pierwszy rok formacji zobowiązane są do przybycia na spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 lub o godz. 19.00. Po tym terminie lista osób pragnących nadal przygotowywać się do sakramentu bierzmowania zostanie zweryfikowana.
 • W najbliższy piątek po Mszy świętej wieczornej i koncercie, o godz.19.30.,
  w kościele spotkanie dla osób mających w czerwcu przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii.
 • W Niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zapraszamy o godz. 16.00. na czuwanie modlitewno-muzyczne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą wstawienniczą, a o 17.00 Msza św. Niech będzie to dla nas wszystkich czas wołania o Ducha Świętego. Zachęcamy do uczestnictwa, we wspólnej modlitwie uczestniczyć będą również wszyscy przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • Środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.),męczennik za wiarę.
 • Piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.
 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp.Jerzy Jurski, śp. Mieczysław Wiśniewski. Niech dobry Bóg wejrzy na dobro, które uczynili na ziemi, okaże swoją łaskawość i przyjmie ich do grona zbawionych.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.