ogłoszenia parafialne – 12 czerwca 2022r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12 czerwca 2022

 

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach.
 2. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa do środy o godz. 18.00.
 3. W czwartek, 16 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało:
 • W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30, 09.30, 17.00 i 18.30.
 • Świętowanie ogólnomiejskie rozpocznie się Mszą św. o godz.10.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta do kościoła garnizonowego. Prosimy o udekorowanie trasy i okien emblematami religijnymi, wszystkich wiernych zapraszamy do publicznego wyznania wiary i wspólnej modlitwy.
 1. W Boże Ciało, o godzinie 16.00. w Muszli Koncertowej Parku Solankowego odbędzie się koncert Uwielbienia pod nazwą „Panie dobry jak chleb”. Będzie to wspólnotowe uwielbienie Boga i dziękczynienie za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie.

W trakcie koncertu odbędzie się między innymi adoracja Najświętszego Sakramentu. Usłyszeć będziemy mogli również świadectwo wiary, będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Od godz.15.00. działać będzie punkt DKMS (dawcy szpiku). Na koncert zapraszają:Parafia p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Instytut Prymasa Józefa Glempa.Honorowy Patronat nad Koncertem objął Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski.

 1. Procesja w Oktawie Bożego Ciała wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.30,
  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w kościele w piątek i sobotę w łączności
  z procesją po Mszy św. o godz. 18.30.
 3. Serdecznie prosimy i zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała i w czasie Oktawy. Próba dla nich odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.00 przy kościele. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy do uczestnictwa w procesji w albach.
 4. Spotkanie Kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.15. w salce pod plebanią.
 5. W najbliższą niedziele, 19 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 17.00 ks. Biskup Radosław Orchowicz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Uczestniczą w tej Mszy św., także przygotowujący się do sakramentu bierzmowania.

Informujemy, że ostatnia okazja do zaliczenia I roku formacji dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu w maju, będzie
w poniedziałek o godz.19.00., spotkanie w salce pod plebanią.

Spowiedź św. przed bierzmowaniem, dla kandydatów i ich rodzin w najbliższą środę o godz.16.00.

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • Poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;
 • Środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup
  i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
 • Piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.
 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem: śp. Halinę Jakubiak, śp.Bolesława Kędzierskiego, śp. Irenę Koczorowską i śp.Edmunda Matuszaka Niech dobry Bóg udzieli im przebaczenia wszystkich grzechów, aby mogli znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP.

Szczęść Boże.