ogłoszenia parafialne 17 lipca 2022

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   17 lipca 2022

 

 1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

 

 1. We wtorek, Mszą św. o godz. 07.00., rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana, w intencji, o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.
 2. Pielgrzymki:
 • W piątek, 22 lipca, Piesza XVII Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej, podążając pątniczym szlakiem do Jasnogórskiej Pani, zatrzymuje się w naszej parafii, na Mszę św. o godz.11.00. i krótki odpoczynek. W tym dniu trasa Złotniki Kujawskie- Kruszwica. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z pielgrzymami.
 • Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę, która odbędzie się od 28 lipca do 6 sierpnia br. Z Inowrocławia wychodzą trzy grupy; Grupa Niebieska oraz dwie Promieniste wychodzące z parafii Królowej Jadwigi i Zwiastowania NMP. Szczegóły dotyczące zapisów na stronie www.ppag.pl/zapisy i przewodników grup.
 • Pielgrzymka do Medjugorie w dniach od 21 do 28 sierpnia 2022 r. Na miejsce przelot samolotem z lotniska Ławica w Poznaniu. Szczegóły u ks. Piotra Nowaka z parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 lipca, w parafii Świętego Ducha, po Mszy Świętej o godz. 12.30.

 

 1. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

 

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom, kuracjuszom, parafianom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • Piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów
 • Sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy
 1. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Pelagia Kotecka. Niech Bóg okaże jej swoje miłosierdzie i wprowadzi do wiekuistego domu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.