ogłoszenia parafialne – 31 lipca 2022r.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

31 lipca 2022

  1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne.
  2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.
  3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami i pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego.
  4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.
  5. W I czwartek miesiąca Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.
  6. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź rano pół godziny przed Mszą św. i od godz. 18.00, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 07.00. i 19.00.
  7. Pierwsza sobota miesiąca, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte tego dnia o godz. 07.00., 08.00. i 19.00.  Śpiewamy Godzinki ku czci NMP o godz. 06.40., a po Mszy św.o godz. 08.00. nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  8. W najbliższą niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 09.30. Msza św. Jubileuszowa Siostry Jolanty, z okazji lecia ślubów zakonnych – o Boże bł., opiekę Matki Bożej, potrzebne łaski i zdrowie, przez wstawiennictwo św. Józefa i bł. Edmunda Bojanowskiego.
  9. Witamy serdecznie wszystkich gości, kuracjuszy i sympatyków naszego kościoła. Życzymy błogosławionego tygodnia i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.