ogłoszenia parafialne – 15 sierpnia 2022r

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY 

15 sierpnia 2022

 

 1. Dziś, 15 sierpnia:
 • Celebrujemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce dzisiejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. To właśnie Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Na Mszach św. błogosławione są bukiety kwiatów, ziół  i warzyw.
 • Przypada 122. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, czyli tak zwanego Cudu nad Wisłą. Wówczas polscy żołnierze odnieśli wielkie zwycięstwo nad wojskami bolszewickimi, broniąc wolności naszej ojczyzny. Modlitwą ogarniamy dzisiaj wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej suwerenności.
 • Święto Wojska Polskiego. Przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej polecamy Bogu wszystkich żołnierzy. Niech ich służba w naszej ojczyźnie i poza jej granicami przyczynia się do szerzenia pokoju na świecie.
 • Odpust w kościele filialnym w Dąbrowie Biskupiej (Parafia Świętej Trójcy
  w Chlewiskach). Suma o godz.12.00.

 

 1. Jutro, Mszą św. o godz. 07.00. rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.

 

 1. Serdecznie dziękujemy:
 • Panu Sołtysowi i mieszkańcom Sławęcina, Sławęcinka oraz Siostrom Służebniczkom za ofiarowanie płodów ziemi i wystrój świątyni z okazji Uroczystości Wniebowzięcia NMP.
 • Wszystkim, którzy z naszej wspólnoty wzięli udział w pielgrzymce do Częstochowy. Dziękujemy także pielgrzymom duchowym, którzy gromadzili się na modlitwę do Matki Bożej w naszej świątyni.
 • Za ofiary złożone na składkę inwestycyjną.

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.