ogłoszenia parafialne – 25 września 2022r

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 25 września 2022

 1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. W każdy wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30, a następnie na nabożeństwo za wstawiennictwem naszego patrona – św. Józefa. Do wspólnej modlitwy zapraszamy zwłaszcza mężczyzn. Przy balaskach można składać intencje zanoszone do Boga za wstawiennictwem naszego Patrona.
 3. W czwartek o godz. 19.15. na plebanii spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii.
 4. W sobotę rozpoczynamy październik – Miesiąc Różańcowy:
 • W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 07.10.
 • Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.18.00.
 • Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 06.40. śpiewamy Godzinki, nabożeństwo pierwszosobotnie z rozważaniem i różańcem po Mszy św. o godz. 8.00. Po rannej Mszy św. kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach. Biuro parafialne w tym dniu będzie nieczynne.
 2. Rozpoczynamy formację przygotowującą do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że w naszej archidiecezji przygotowanie to trwa dwa lata. Wszystkie osoby, które zaliczyły 1 rok formacji, a także uczniów klas 8 szkół podstawowych i inne osoby, które pragną podjąć przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu zapraszamy wraz z rodzicami w niedzielę 2 października na Mszę św. o godz. 18.30. Po niej spotkanie informacyjno-organizacyjne w kościele.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
 • Wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia.
 • Środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech.
 • Czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał.
 • Piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);
 • Sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
 1. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Kamila Dul, śp. Elżbietę Urbaniak, śp. Teresę Rozwadowską, śp. Jerzego Łada, śp. Jana Tretyn. Dobry Jezu a nasz Panie.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP.

Szczęść Boże.