ogłoszenia parafialne – 01 listopada 2022r.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 

1 listopada 2022

 1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem.
  W naszym kościele Msze św. o godz. 07.30.; 09.30.; 11.00. i 18.30. Na naszym cmentarzu procesja żałobna o godz. 12.30,  a po niej Msza św. z Uroczystości Wszystkich Świętych.
 2. Jutro, w środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze św. w kościele o godz. 07.00.; 08.00.; 17.00. i 18.30. Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00.
 3. Trwamy na modlitwie za naszych zmarłych. Od 2 – 5 listopada o godz. 18.00. różaniec z wymieniankami jednorazowymi. Można je jeszcze składać, podobnie jak wymienianki roczne, które będą w każdą niedzielę przed sumą.
 4. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca Mszą św. o godz. 07.00. rozpocznie się Jerycho Różańcowe w intencji o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz
  o uświęcenie kapłanów.
 6. W pierwszy piątek miesiąca – spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św.
  i szczególnie dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 06.40. śpiewamy godzinki; po Mszy św.
  o godz. 08.00 rozmyślanie i różaniec w kaplicy Bożego Ciała. Po rannej Mszy św. odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.