ogłoszenia parafialne – 20 listopada 2022r.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 20 listopada 2022

 

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej.
 • Po Mszy Świętej o godz. 09.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Członkowie Zakonu św. Łazarza, po Mszach św. będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelne chorego dziecka.
 1. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. O godz. 06.40 śpiewamy Godzinki. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej o godz. 19.30. na plebanii.
 2. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panom organistom, scholi, kantorkom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
 3. W czwartek Konferencja wizytatorów katechetycznych w Gnieźnie. Biuro parafialne w tym dniu do południa nieczynne, a otwarte od godz.18.00.do 19.00.
 4. W najbliższą niedzielę, 27 listopada przypada pierwsza niedziela Adwentu.
  W naszym kościele o godz. 15.30. Koncert Muzyki Sakralnej w Roku Jubileuszu
  lecia Chóru Kameralnego PRO ARTE pod dyr. Moniki Wilkiewicz. Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
 5. W Adwencie:
 • Msze św. ku czci Matki Bożej RORATY w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami. Dzieci podczas rorat będą otrzymywać obrazki.
 • W Niepokalane Poczęcie NMP, 8 grudnia, na Mszy św. o godz.18.30. poświecenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Pomoc Kościołowi na Wschodzie i na składkę inwestycyjną.
 2. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Ryszard Zdrojewski, śp. Maria Ulinowicz i śp.Jadwiga Opaczyńska. Wieczny odpoczynek.

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.