ogłoszenia parafialne – 6 stycznia 2023.r

OBJAWIENIE PAŃSKIE 6 stycznia 2023

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywaną świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku:
  • Orszak Trzech Króli „Niechaj prowadzi nas gwiazda”. Godz.11.00 spotkanie na skwerze Jana Pawła II i przemarsz do Hali Widowiskowo-Sportowej.
  • Podczas Mszy św. pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ten znak (C + M + B 2023) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary.
  • Dziś przypada Światowy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Zebrane ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.
  1. W niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego:
  • Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca rozpocznie się o godz.15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  • Spotkanie modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą wstawienniczą i katechezą, której tematyka dotyczy kolejnych przykazań Dekalogu. Rozpoczęcie o godz. 16.00, a następnie o 17.00 Eucharystia. Tym razem katecheza będzie dotyczyć czwartego przykazania Dekalogu: „Czcij ojca swego i matkę swoją”. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa osoby szukające głębszej relacji wiary, małżeństwa, a także ludzi młodych, w tym wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
  1. Najbliższe odwiedziny chorych w domach z posługa sakramentalną w ostatnią sobotę stycznia ( 28 stycznia), zamiast pierwszej soboty w styczniu i pierwszej soboty w lutym.
  2. Kolęda – odwiedziny duszpasterskie:
Trzech Króli Nie ma kolędy
7 stycznia, sobota Al. Okrężna od 62 do 15-  1 ks.Godz.13.00.Al. Okrężna, od 3 do 13-  1 ks.Godz.13.00.
Niedziela Chrztu Pańskiego Nie ma kolędy
9 stycznia, poniedziałek Al. Okrężna 80 (1-29)- 1ks.Godz.15.30.Al. Okrężna 80  (30-60)- 1 ks.Godz.15.30
10 stycznia, wtorek Al. Okrężna 81 (1-40) -1 ks. Godz.16.00.Al. Okrężna 81(41-80)- 1 ks. Godz.15.30.