ogłoszenia parafialne – 4 czerwca 2023r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest, jako Dzień Dziękczynienia.
 2. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże:
  –  W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30, 09.30, 11.00 i 17.00.
  – Świętowanie ogólno-miejskie rozpocznie się Mszą św. o godz.11.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta do kościoła garnizonowego. Prosimy o udekorowanie trasy i okien emblematami religijnymi, wszystkich wiernych zapraszamy do publicznego wyznania wiary
  i wspólnej modlitwy.
  – O godz. 19.00. w Muszli koncertowej, w centrum Parku Solankowego, odbędzie się Koncert Uwielbienia pod nazwą „Panie, dobry jak Chleb”. Pomysłodawcy koncertu, inowrocławscy muzycy, wraz z naszą parafią, zapraszają do wspólnotowego uwielbienia Boga za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie. Koncert objął patronatem honorowym Ks. Abp. Wojciech Polak, Prymas Polski.
 3. Procesja w Oktawie Bożego Ciała wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.30,
  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.30.
 4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w kościele w piątek i sobotę w łączności
  z procesją po Mszy św. o godz. 18.30.
 5. Serdecznie prosimy i zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała i w czasie Oktawy. Próba dla nich odbędzie się w poniedziałek
  i wtorek o godz. 16.00 przy kościele. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy do uczestnictwa w procesji w albach.
 6. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, którzy nie odebrali zdjęć i filmu
  z uroczystości, będą mieli taką możliwość w poniedziałek i wtorek, w godz. od 17.00 do 18.30, przy grocie Matki Bożej.
 7. Spotkanie Kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.15. w salce pod plebanią.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
  – Poniedziałek, 5 czerwca – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
  – Sobota, 10 czerwca – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański
  i gnieźnieński, człowiek nadzwyczaj szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów oraz wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron.
 9. Serdecznie zapraszamy na „Męski Wypad Offline”, czyli spływ kajakowy na rzece Noteć dla ojców z synami, który będzie miał miejsce na rozpoczęcie wakacji, w sobotę 24 czerwca. W planie także m.in. Eucharystia i ognisko. Informacji udziela ks. Radek.
 10. W dniach 30 czerwca – 2 lipca organizujemy wyjazd nad nasze polskie morze. Baza noclegowa w domu wypoczynkowym w Dębkach. Poza tym w programie między innymi Hel i rejs statkiem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Koszt od osoby: 510 złotych. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Radka.