ogłoszenia parafialne – 11 czerwca 2023

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 czerwca 2023

 1. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na relikwiarz bł. Edmunda Bojanowskiego i oprawę uroczystości ich wprowadzenia do naszej świątyni.
 2. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała:
 • Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 9.30. W kolejne dni oktawy nabożeństwa czerwcowe i procesja po Mszy św. o godz. 18.30. We wtorek procesja eucharystyczna przykrywa nabożeństwo fatimskie, tego miesiąca.
 • Na zakończenie Oktawy w czwartek, 15 czerwca, procesja ulicami naszej Parafii. Po Mszy św. o godz.18.30 wyruszymy ulicami Daszyńskiego, Armii Krajowej, Sikorskiego, do Krzyża Tysiącleci, gdzie będzie zakończenie procesji i poświęcenie wianków. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie prosimy: Członków Żywego Różańca przy krzyżu misyjnym, mieszkańców Osiedla przy zbiegu ulic Daszyńskiego i Armii Krajowej, Kościół Domowy przed ulicą Sikorskiego i wspólnoty neokatechumenalne przy Krzyżu Tysiącleci.
 • Serdecznie prosimy i zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji do piątku włącznie. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy do uczestnictwa w procesji w albach.
 1. Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów:
 • Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, Litania do NSPJ i procesja do Groty.
 • Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce NMP.
  Od tego dnia nabożeństwa czerwcowe będą o godz.18.00.
 2. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca o godz. 16.00 ostatnie już spotkanie muzyczno-modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą wstawienniczą i katechezą ojca Tomasza – franciszkanina na temat dwóch ostatnich przykazań Dekalogu. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
 3. We wrześniu ks. Prymas Wojciech Polak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Osoby, które kończą dwuletni cykl formacyjny do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek (12 czerwca) na skrutinium przed przyjęciem tego sakramentu. O godzinie 18.30 uczestniczymy we Mszy św. z procesją eucharystyczną, a następnie rozmowy w salce pod plebanią. Prosimy o zabranie ze sobą wskazanych wcześniej prac i opinii.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
 • Wtorek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.
 • Środa, 14 czerwca – św. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności.
 1. Serdecznie zapraszamy:
 • Na „Męski Wypad Offline”, czyli spływ kajakowy na rzece Noteć dla ojców z synami, który będzie miał miejsce na rozpoczęcie wakacji, w sobotę 24 czerwca. W planie także m.in. Eucharystia i ognisko.
 • W dniach 30 czerwca – 2 lipca organizujemy wyjazd nad nasze polskie morze. Baza noclegowa w domu wypoczynkowym w Dębkach. Poza tym w programie między innymi Hel i rejs statkiem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Koszt od osoby: 510 złotych. Informacji udziela ks. Radek.
 1. W środę najbliższą (14.06) Biuro parafialne będzie nieczynne.
 2. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy +Stanisława Zielińskiego. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.