ogłoszenia parafialne – 26 listopada 2023

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2023

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz.9.30 wystawienie  Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Siostry Służebniczki rozprowadzać będą kalendarze, celem szerzenia kultu bł. Edmunda Bojanowskiego.
  2. W poniedziałek (27 listopada) zapraszamy na spotkania formacyjne w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania:
  • I rok formacyjny o godz. 17.30
  • II rok formacyjny, grupa 2 o godz. 18.30
  1. W czwartek, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek – spowiedź św. przed każdą Mszą św. i od godz. 18.00-18.30, a w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.40 śpiewamy godzinki; po Mszy św. o godz. 7.00 rozmyślanie i różaniec w kaplicy Bożego Ciała.
  3. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w domach 16 grudnia, (nie będzie odwiedzin  w najbliższą sobotę).
  4. W przyszłą niedzielę wejdziemy w Adwent – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
  5. Peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w naszej parafii rozpocznie się w sobotę, 9 grudnia o godz. 18.30 Mszą św. pod przewodnictwem ks. Bp. Radosława Orchowicza w intencji rodzin, dalej adoracja, czuwanie nocne, a w niedzielę, 10 grudnia Msze św. wg porządku niedzielnego i zakończenie peregrynacji o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na plakacie.
  6. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy:
    śp. Urszulę Serdyńską, śp. Leonarda Orczykowskiego, śp. Bronisławę Wońską.   Wieczny odpoczynek.