Ogłoszenia parafialne – 18 lutego 2024

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2024

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni.
  2. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy:
  • Dziś o godz. 16.00 na pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Mariusza Kamińskiego –proboszcza Parafii Jabłówko i Lubostroń. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa przeznaczone będą na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • Natomiast w piątki na Drogę Krzyżową dla dorosłych po Mszy św.
    o godz. 7.00, i o godz. 18.00 (następnie Msza św.), a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.
  1. Poranna modlitwa Kościoła- Jutrznia, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce pod plebanią.
  2. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawrócenie się nas samych i wszystkich Polaków.
  3. W czwartek przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
  4. W sobotę, Dzień skupienia „Żywego Różańca” w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach od godz. 9.30 do 13.00.
  5. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to Niedziela Ad Gentes:
  • Dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach św. będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
  • Msza św. dla głuchych i niedosłyszących o godz. 14.00.
  1. Dziękujemy za ofiary zebrane na Ukrainę, przekazano do Caritas Polska 2 796zł.
  2. W roku jubileuszowym 800-lecia stygmatów św. Franciszka,  w Sanktuariów Męki Pańskiej w Pakości, od Środy Popielcowej do uroczystości stygmatów św. Franciszka, (tj.17 września), wierni, pod zwykłymi warunkami, mogą uzyskać odpust zupełny ofiarowując go albo za siebie, albo za jednego zmarłego nawiedzając choćby jedną z kaplic kalwaryjskich.
  3. W tym wielkopostnym czasie:
  • Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Trójcy Świętej.
  • W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  • Weekend rekolekcyjny (15-17 marca) dla małżeństw oraz par niesakramentalnych w Gnieźnie. Zapisów www.spotkaniamalzenskie.pl lub pod nr telefonu 604 858 469.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.