Ogłoszenia duszpasterskie – Wielkanoc – 31 marca 2024

WIELKANOC

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIE

31 marca 2024

  1. „CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!”   W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa  drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby  Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.
    ( Nie będzie Mszy św. o godz.7.30).
  2. Serdeczne słowa wdzięczności Kapłanom, wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego i Rezurekcji, za adorację Najświętszego Sakramentu, przygotowanie wystroju Ciemnicy, Grobu Pańskiego i dekoracje kwiatowe na te dni świąteczne  (Wspólnota Neokatechumenalna i panie Anna, Małgorzata i Elżbieta),  Asyście procesyjnej, sztandarom, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., p.Organiście, p.Kościelnemu, lektorkom, lektorom, psałterzystkom, ministrantom oraz uczestniczącym w dzisiejszej liturgii, niech wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Bóg zapłać.
  3. Jutro przeżywamy II Święto – Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia wspieramy naszymi ofiarami do puszek Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. W najbliższy piątek, pierwszy piątek miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Bp Radoslaw Orchowicz udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca- Godzinki o godz. 6.40 i wynagradzający różaniec po Mszy św. porannej.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  7. Pożegnaliśmy w miniony tygodniu śp. Krystynę Gralak. Wieczny odpoczynek.
  8. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów, lecz również pójdźmy z tym radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana do szkół i zakładów pracy.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.