ogłoszenia parafialne – 11 sierpnia 2024

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 sierpnia 2024

1. Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” – refren psalmu jest zachętą, aby nie zaniedbywać spotkań z Bogiem, jakimi są codzienna modlitwa i coniedzielna Eucharystia. To w pozytywny sposób wyrażona prawda zawarta w powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. W miesiącu sierpniu możemy ćwiczyć naszą wolę i ducha przez ascezę i wstrzemięźliwość – zachęcamy zatem do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

3. We wtorek, z racji 13. dnia miesiąca – na nabożeństwo fatimskie o godz. 18.30 różaniec fatimski, później Msza św., a po niej procesja do groty Matki Bożej.

4. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny:

• W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona, jako święto Matki Bożej Zielnej. Msze św. z błogosławieństwem bukietów kwiatów i ziół, odprawiane będą wg porządku niedzielnego. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.

• Biuro parafialne nieczynne.

• W tę uroczystość wspominamy 104. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą” i przeżywamy Dzień Wojska Polskiego.

• Odpust w kościele filialnym w Dąbrowie Biskupiej (Parafia Świętej Trójcy w Chlewiskach). Suma o godz.12.00

1. W tym tygodniu patronują nam:

• Dzisiaj, w niedzielę – św. Klara.

• W środę – św. Maksymilian Maria Kolbe.

• W sobotę – św. Jacek Odrowąż.

1. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia.

2. Zmarłych polecajmy miłosierdziu Bożemu. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Sylwię Kanarek, śp. Edmunda Zagozdę i śp. Teresę Chajzer. Wieczny odpoczynek.