ogłoszenia parafialne – 15 sierpnia 2024

WNIEBOWZIĘCIE  NAJŚWIĘTSZEJ  MARYI  PANNY

15 sierpnia 2024

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ( święto Matki Bożej Zielnej):
  • O godz. 7.10 śpiewamy Godzinki. Msze św. według porządku niedzielnego. Na zakończenie dzisiejszych Mszy błogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Biuro parafialne nieczynne.
  • Odpust w kościele filialnym w Dąbrowie Biskupiej (Parafia Świętej Trójcy w Chlewiskach). Suma o godz. 12.00.
  1. W tę uroczystość wspominamy 104. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą” i przeżywamy Dzień Wojska Polskiego.
  2. Prymas Polski abp Wojciech Polak udziela wszystkim wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej i osobom przebywającym na terenie archidiecezji dyspensy od obowiązku zachowania w piątek, 16 sierpnia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.
  3. Parafię Ducha Świętego w Inowrocławiu, nawiedza kopia cudownej figury św. Michała Archanioła z Góry Gargano we Włoszech. Nauki związane z tym nawiedzeniem prowadzi ks. Piotr Prusakiewicz ze Zgromadzenia Michalitów. Jutro zakończenie nawiedzenia. Szczegółowy program na plakacie pod chórem.
  4. Dziękujemy rodzinom naszych rolników i sadowników za wystrój świątyni na dzisiejszą uroczystość.
  5. W ostatnich dniach pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy:
    śp. Kazimierę Bednarską i śp. Jerzego Szafrańskiego. Wieczny odpoczynek.

Idźmy do naszych domów ze słowami hymnu uwielbienia Maryi, zanieśmy radość z uczestnictwa we Mszy Świętej do naszych rodzin i sąsiadów – radość, że spotkaliśmy się z żywym i prawdziwym Bogiem, który pragnie nas nieustannie obdarzać swoimi darami i błogosławieństwem.