Ogłoszenia parafialne 18 sierpnia 2024

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 sierpnia 2024

1. Mowa eucharystyczna w synagodze w Kafarnaum, którą fragmentami czytamy i rozważamy w kolejne sierpniowe niedziele, jest zaproszeniem, aby nie lekceważyć niedzielnej Mszy św.

2. Dzisiaj o godz.14.00 w parafii Opatrzności Bożej tzw. „Msza św. trydencka” .

3. We wtorek, Jerycho Różańcowe z intencją o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków. Rozpocznie się Mszą św. o godz.7.00 i potrwa do środy rana.

4. W czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

5. Natomiast w piątek obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.

6. W sobotę, 24 sierpnia, o godz. 15.00 Msza św. Dziękczynna – Dożynki Sołeckie w Sławęcinku (Świetlica). Dożynki Parafialne w naszym kościele w niedzielę, 1 września 2024r., na Mszy św. o godz.9.30.

7. Zbliża się początek roku szkolnego i katechetycznego, zapraszamy 1 września: dzieci na Mszę św. o godz. 11.00 z błogosławieństwem tornistrów  i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole, a młodzież na Mszę św. o godz. 17.00.

8. W tym tygodniu patronują nam:

• We wtorek– św. Bernard z Clairvaux.

• W środę– św. Pius X.

• W sobotę– św. Bartłomiej (Natanael) Apostoł.

Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia.