ogłoszenia parafialne – 01 września 2024

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 września 2024

1. W dzisiejszą niedzielę:

• Dożynki Parafialne na Mszy św. o godz.9.30.

• Msza św. o godz. 11.00 dla dzieci z błogosławieństwem przyborów szkolnych.

• Msza św. o godz. 17.00 dla młodzież.

• Przypada 85. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej.

• Z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

1. Po przerwie wakacyjnej, od jutra, wraca porządek Mszy św. w dni powszednie: od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 17.00 i 18.30. W soboty 7.00 i 18.30 oraz Msze św. w Sanatorium „Modrzew” i Zakładzie Karnym.

2. Biuro parafialne czynne:

• Do południa: wtorek, środa, sobota od godz. 9.00 do 10.00

• Wieczorem: czwartek od godz. 18.00 do 19.00.

1. Jutro także, o czym przypomina nam tablica pamiątkowa w Grocie Matki Bożej, przypada 46. rocznica pierwszego Nawiedzenia Matki Bożej naszej parafii w znaku Jasnogórskiego Obrazu, ostatnie było w dniach 29-30 kwietnia 2022r.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.

3. W pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź św. przed Mszami św. i od 18.00 do 18.30.

4. W piątek, 6 września po Mszy św. o godz.18.30 spotkanie dla rodziców dzieci, które pragną w przyszłym roku przystąpić do I Komunii św.

5. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Godzinki o 6.40. Po Mszy św. o godz. 7.00, kapłani udadzą się do chorych w domach.  O godz. 7:00 Msza św. – zakończenie Duchowej Adopcji(…) dla osób, które rozpoczęły modlitwę 8 grudnia 2023r.

6. W dniach od soboty 7 do soboty 14 września w Kaplicy Bożego Ciała odbędzie się po raz dziesiąty Jerycho Różańcowe, siedmiodniowa, nieprzerwana adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich zatroskanych o dobro naszego miasta i ojczyzny do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły  i kontakt organizacyjny na afiszu. Wejście w ciągu dnia przez kościół, w nocy bezpośrednio do kaplicy.

7. W tym tygodniu patronują nam:

• We wtorek– św. Grzegorz Wielki.

• W środę – Błogosławione Nazaretanki, męczenniczki z Nowogródka.

11. Pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Mariannę Króliczewską, śp. Marię Osińską, śp. Bożenę

Zajączkowską, śp. Adama Witkowskiego, śp. Leonię Mocek oraz śp. ks. kan. Franciszka Misiewicz,

najstarszego kapłana naszej Archidiecezji, pochowany w parafii pw. Narodzenia NMP w Wenecji (dek.

żniński). Wieczny odpoczynek.