ogłoszenia parafialne – 15 września 2024r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 września 2024

1. Niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  2. Dzisiaj o godz. 9.30 Msza św. dziękczynna za posługę p. Tadeusza Lewandowskiego – Nadzwyczajnego Szafarza Najświętszego Sakramentu oraz p. Tadeusza Damazyna – kościelnego, swoje funkcje w naszej parafii pełnili wiele lat, modlimy się dla nich o błogosławieństwo Boże i zdrowie na dalsze lata.
  3. W ostatnim czasie posługę kościelnych podjęli p. Tomasz Stolarski  i p. Damian Szczesiak, a organisty p. Karol Gryzło, polecamy ich opiece św. Józefa naszego patrona.
  4. W naszym dekanacie dzisiaj odpust w parafii Świętego Krzyża, suma  o godz.12.15, a w Parafii Opatrzności Bożej Msza św. trydencka o godz. 14.00
  5. Od jutra, uzyskawszy odpowiednie zezwolenia, rozpoczynamy remont kaplicy Bożego Ciała, dlatego na czas prac renowacyjnych nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. Spotkanie Koła Misyjnego w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00, a Kręgu biblijnego w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
  7. We wtorek wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę.
  8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii „Festiwal ciast”. Rozpoczniemy go na placu przy kościele po Mszy św. o godz. 9.30, koniec akcji zaplanowany jest na godz. 12.00. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla Ignasia Lissa z Jacewa, który choruje na dystrofię mięśniową Duchenne`a. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wsparcia.
  9. W tym tygodniu patronują nam:
  • W poniedziałek– św. św. męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian.
  • W środę – św. Stanisław Kostka. Patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej ojczyzny.
  • W piątek– św. św. męczennicy z Korei: kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze.
  • W sobotę– św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy i włączali się w modlitwę w ramach tygodniowego Jerycha Różańcowego.
  2. Przekazujemy najlepsze życzenia wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.
  3. Bóg zapłać za ofiary składane na prace inwestycyjne.
  4. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu, pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem w minionym tygodniu śp. Emila Kowalskiego, śp. Henryka Pietrzaka, śp. Teresę Makarewicz i śp. Kazimierza Buraka. Wieczny odpoczynek.