ogłoszenia parafialne – 28 lipca 2024

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 lipca 2024

1. Podczas Eucharystii doświadczamy cudu rozmnożenia chleba i zaspokajania najgłębszych ludzkich potrzeb i pragnień. Pragniemy trwać w dziękczynieniu za to, że Pan otwiera rękę i karmi nas do syta, że udziela wielu łask i towarzyszy nam na drogach życia.

2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla dziadków, osób starszym i wszystkich wiernych, którzy, motywowani prawdziwym duchem pokuty i miłosierdzia wezmą udział w modlitwach i różnych wydarzeniach, które będą miały miejsce na całym świecie w tym dniu. Odpust dotyczy także ludzi chorych, ich opiekunów i tych, którzy nie mogą opuścić swych domów.

3. W tym tygodniu przypadają:

• W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach Jerycho różańcowe rozpocznie się Mszą św. o godz.7.00.

• W pierwszy piątek Msze św. wotywne o Sercu Bożym z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i okazją do spowiedzi św.

• W pierwszą sobotę o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, a po Mszy św. porannej odprawimy wynagradzające nabożeństwo różańcowe w kaplicy Bożego Ciała.

1. Dnia 1 sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie, oraz za tych, którym powierzono w niej odpowiedzialne stanowiska.

2. Św. Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi, toteż staranną opieką otoczył kaplicę ku Jej czci, zwaną Porcjunkulą. Rocznica poświęcenia tej kaplicy przypada 2 sierpnia i według podania św.Franciszek otrzymał w niej słynny odpust, który papieże zatwierdzili i rozciągnęli na cały Kościół na dzień rocznicy jej poświęcenia.

3. Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą również podejmujących trudy pielgrzymowania bądź pracy w polu, sadzie czy ogrodzie. Wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.

4. W tym tygodniu patronują nam:

• W poniedziałek – św. św. Marta, Maria i Łazarz z Betanii.

• W środę– św. Ignacy z Loyoli.

• W czwartek– św. Alfons Maria Liguori.

1. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu: śp. Teresę Kurzawską i śp. Wandę Kosztulską. Wieczny odpoczynek.