ogłoszenia parafialne – 8 grudnia 2024

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 września 2024

1.  Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie.
  2. Mimo że dzisiejsza niedziela niejako przykryła święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej, przed błogosławieństwem na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się poświęcenie ziarna do jesiennych zasiewów.
  3. Do soboty, 14 września w Kaplicy Bożego Ciała trwa Jerycho Różańcowe, nieprzerwana adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich zatroskanych o dobro naszego miasta i ojczyzny do włączenia się w tę modlitwę. Wejście w ciągu dnia przez kościół, w nocy bezpośrednio do kaplicy.
  4.   W zakrystii są jeszcze deklaracje rozpoczęcia przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.
  5. Parafia Imienia NMP w Inowrocławiu zaprasza do świętowania Imienin  Madonny Uśmiechniętej Królowej Nadziei, 12 września w czwartek, w bazylice o godz.18.00 Msza św. odpustowa, a w niedzielę 22 września na parkingu przed bazyliką od godz. 15.00 festyn rodzinny z licznymi atrakcjami, w tym z loterią fantową.  Informacje na stronie internetowej imienia.pl
  6. W piątek, 13 września, zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej z Fatimy. O godz. 18.00 różaniec fatimski, później Msza św., a po niej procesja do groty Matki Bożej.
  7. Spotkanie Kręgu biblijnego w piątek po wieczornej Mszy św.
  8. W sobotę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Franciszkanie – Parafia Świętego Krzyża w Inowrocławiu- zapraszają na sumę odpustową 15 września na godz. 12.15.
  9. Od soboty w biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
  10. W tym tygodniu patronuje nam w piątek– św. Jan Chryzostom.
  11. Solenizantów, w tym naszego ks. wikariusza Radosława i Jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.