ogłoszenie parafialne 20 sierpnia 2023

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 sierpnia 2023

1. Dzisiaj o godz. 15.00, w naszym kościele, zapraszamy na koncert  w wykonaniu Chóru Kameralnego PRO ARTE pod dyr. Moniki Wilkiewicz i Grażyny Wolter. Będzie to specjalny występ przed konkursem Chorus Inside w Chorwacji. Wstęp wolny.
  2. W poniedziałek św. Piusa X (1835-1914), papieża, który odrodził życie eucharystyczne.
  3. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej w nadchodzący wtorek, będziemy się radowali Maryją – Królową.
  4. We środę obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.
  5. W czwartek w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  6. W sobota, 26 sierpnia, Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej:
  • 06.40.śpiewamy Godzinki, Msza św. o godz. 07.00.
  • 15.00. Mszą św. Dziękczynną – Dożynki Sołeckie w Sławęcinku (Świetlica). Dożynki Parafialne w naszym kościele 3 września 2023r., na Mszy św. o godz. 09.30.
  • 19.00 Msza św. wieczorna.
  1. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów, a wszystkim szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.
  2. Dziękuję, za ofiary składane na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi w Słowenii.
  3. W kolejnej odsłonie obchodów Jubileuszu 100-lecia naszej parafii, zapraszamy dzieci i rodziny do wykonania przestrzennej pracy plastycznej pt. „Kapliczka dla Maryi”. Prace przynosimy do kościoła do niedzieli 1 października 2023r. Wystawa kapliczek oraz wręczenie upominków na Mszy św. odpustowej Matki Bożej Różańcowej sprawowanej przez Ks. bp Radosława Orchowicza w dniu 7 października 2023 r. Szczegóły konkursu na plakacie w gablocie i stronie internetowej naszej parafii.
  4. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy
    śp. Bronisławę Belchnerowską i śp. Marię Łukaszewską. Wieczny odpoczynek.