ogłoszenia parafialne – 16 września 2023

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 września  2023

1. Dzisiaj:
  • Niedziela w sposób szczególny w Kościele poświęcona środkom społecznego przekazu.
  • Przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku
  • W parafii Opatrzności Bożej o godz.14.00 tzw. „Msza trydencka”
  • Parafia Imienia NMP zaprasza od godz. 15.00 na festyn rodzinny
  1. We wtorek, 19 września, wizytacja kanoniczna ks. Abp Wojciecha Polaka Prymasa Polski w naszej parafii. Program wizytacji:
  • Sprawy duszpasterskie i administracyjne parafii
  • Spotkanie z kapłanami i siostrami zakonnymi
  • Wizyta u chorych
  • Modlitwa za zmarłych na cmentarzu parafialnym – godz.15.00
  • Spotkanie z Radą Ekonomiczną i Radą Duszpasterską– godz. 16.30 (plebania)
  • Msza święta wizytacyjna o godz. 18.00 z udzieleniem sakramentu bierzmowania

Zapraszamy na poszczególne spotkania i modlitwę.

Składka z Mszy św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania przeznaczona jest na fundusz młodzieżowy. Biuro parafialne tego dnia będzie nieczynne.

1. Kolejne wizytacje w Dekanacie inowrocławskim II:
  • 09.2023 Chlewiska Parafia pw. Świętej Trójcy
  • 09.2023 Pieranie Parafia św. Mikołaja Bp.
  • 10. 2023 Góra Parafia pw. Świętej Trójcy
  • 10.2023 Orłowo Parafia pe. Św. Elżbiety
  • 10.2023 Inowrocław Parafia pw. Imienia NMP
  • 10. 2023 Inowrocław Parafia pw. Zwiastowanie NMP
  1. W piątek spotkanie Kręgu biblijnego w salce pod plebanią o godz. 19.15.
  2. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, na warsztaty plastyczne, podczas, których będziemy projektować i tworzyć kapliczki dla Matki Bożej. Warsztaty odbędą się w sobotę, 23 września, w godz. 10.00- 12.00 w salce pod plebanią. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa dziecka do 20 września sms na numer 502 427 601 w celu przygotowania odpowiedniej ilości materiałów na wykonanie prac plastycznych.
  3. W kalendarzu liturgicznym:
  • Poniedziałek – św. Stanisława Kostki, zakonnika ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy
  • Środa – św. św. Andrzej Kim Taegon, prezbitera koreańskiego i Towarzyszy
  • Czwartek- św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • Sobota – św. o.Pio z Pietrelciny, prezbiter
  1. W przyszłą niedzielę w Kościele będziemy obchodzili, jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  2. Spotkania Małżeńskie organizują weekend dla wszystkich małżeństw i par, które żyją razem od wielu lat i nie mają przeciwwskazań do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.  To wyjątkowy weekendowy warsztat doskonalący dialog małżeński. Odbędzie się 13-15 października w Gnieźnie. Serdecznie zachęcamy wszystkie parafialne małżeństwa i pary do wzięcia udziału oraz  podzielenia się tą informacją z osobami wokół nas, którym być może taki weekend mógłby być szczególnie pomocny. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie  ww.spotkaniamalzenskie.pl  w zakładce terminy i ośrodek Gnieźnieński lub na FB:  Spotkania Małżeńskie – Ośrodek gnieźnieński
  3. Pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy w minionym tygodniu śp. Henrykę Grabowską i śp. Jacka Chałupczaka. Wieczny odpoczynek.