02 grudzień 2023 – I Niedziela Adwentu

I NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2023

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie kościoła”.

1. W Adwencie:
  • Od poniedziałku do piątku jutrznia o godz. 5.45 w salce pod plebanią.
  • Msze św. ku czci Matki Bożej, czyli RORATY:
    • Dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00, zachęcamy by przychodziły z lampionami.
    • Dla dorosłych o godz. 6.30. (nie będzie wtedy Mszy św. o godz.7.00) w środę (liturgię przygotowuje Wspólnota Żywego Różańca) i w sobotę ( Wspólnota Domowego Kościoła).
  1. W poniedziałek, 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary. W Kościele Garnizonowy w Inowrocławiu odpust parafialny o godz.17.00.
  2. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej we wtorek o godz. 19.15 na plebanii.
  3. W środę, 6 grudnia, św. Mikołaja. Odpust w Ludzisku o godz. 11.00,  a w Parafii Farnej o godz.18.00.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca – Jerycho Różańcowe w intencji nowych powołań i o uświęcenie kapłanów przez całą dobę od Mszy św. godz. 7.00.
  5. W piątek, 8 grudnia, Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny:
    • O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki.
  • Msze św. w naszym kościele:
  • O godz. 7.00, podczas której jest możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  • 17.00 z poświeceniem medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. i spotkanie dla rodziców.
    • 18.30.
  • To patronalne święto naszych Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  • Inowrocławskie Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na adorację
    o godz. 19.00 w kaplicy zimowej przy parafii Zwiastowania NMP.
  • W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post jakościowy.
  1. Peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w naszej parafii rozpocznie się w sobotę, 9 grudnia Nabożeństwem Oczekiwania o godz. 17.30, a po nim o godz. 18.30 Msza św. pod przewodnictwem ks. Bp. Radosława Orchowicza w intencji rodzin, dalej adoracja, czuwanie nocne, a w niedzielę, 10 grudnia Msze św. wg porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się pasowanie na ministrantów LSO. Zakończenie peregrynacji o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Szczegóły na plakacie i stronie parafii.
  2. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy:  śp. S. Waldemarę Wasielewską S.M., śp. Jakuba Miklaszewskiego, śp. Danutę Opas, śp. Zofię Remlein. Wieczny odpoczynek.

Relikwie bł. Rodziny Ulmów w Inowrocławiu

Peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów w Inowrocławiu  –   Kościół św. Józefa 9/10 grudnia 2023 r.

9 grudnia (sobota):

Godz. 17.30 Nabożeństwo oczekiwania

Godz. 18.30 Msza św. w intencji rodzin pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza Adoracja w kaplicy (w nocy otwarte wejście boczne kaplicy). Czuwanie prowadzone przez wiernych parafii dekanatów inowrocławskich:

Godz. 20.00 Domowy Kościół i małżeństwa

Godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Wdowy, wdowcy i osoby samotne

Godz. 22.00 Członkowie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Godz. 23.00 Wspólnota Neokatechumenalna

10 grudnia (niedziela):

Godz. 00.00 Wierni z Parafii: św. Mikołaja, PIERANIE, Św. Trójcy, CHLEWISKA, Imienia NMP, INOWROCŁAW

Godz. 1.00 Wierni z Parafii: św. Elżbiety, ORŁOWO, św. Antoniego, INOWROCŁAW–SZYMBORZE, Św. Ducha, INOWROCŁAW

Godz. 2.00 Wierni z Parafii: Opatrzności Bożej, INOWROCŁAW-MĄTWY , św. Barbary i św. Maurycego oraz Św. Krzyża, INOWROCŁAW

Godz. 3.00 Wierni z Parafii: Nawiedzenia NMP, MARKOWICE, Chrystusa Miłosiernego, INOWROCŁAW

Godz. 4.00 Wierni z Parafii: św. Mikołaja, LUDZISKO, św. Jadwigi Królowej, INOWROCŁAW

Godz. 5.00 Wierni z Parafii: św. Małgorzaty, KOŚCIELEC, Św. Trójcy, GÓRA, św. Mikołaja – Fara, INOWROCŁAW

Godz. 6.00 Wierni z Parafii: św. Józefa i Zwiastowania NMP, INOWROCŁAW

Całonocny dyżur: “Jerycho Różańcowe”

Godz. 7.30 Msza św. z kazaniem

Godz. 9.30 Msza św. za Parafian

Godz.11.00 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych

Godz.12.15 Msza św. pod przewodnictwem ks. Huberta Wiśniewskiego, Przewodniczącego Referatu Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Godz.14.00 Adoracja: Kuracjusze inowrocławskich sanatoriów

Godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przekazanie relikwii Parafii  Św. Trójcy w Strzelnie

Zapraszamy wiernych z rejonu inowrocławskiego!

ZAPRASZAMY DO PARAFII ŚW. JÓZEFA W INOWROCŁAWIU NA:

Drogę krzyżową z rodziną Ulmów w Wielki Piątek, 29 marca 2024 r. o godz.15.00.

Pielgrzymkę z rodziną Ulmów na Podkarpacie, 15-19 czerwca 2024 r.