ogłoszenia parafialne – 05 maja 2024

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

5 maja 2024

1. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni krzyżowe.
  2. Dzisiaj od godz. 15.00 Wspólnota Neokatechumenalna głosić będzie katechezę ewngelizacyjną.
  3. Patronują nam w poniedziałek – św. św. Apostołowie Filip i Jakub.
  4. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o zwykłej porze.
  5. Próby dla dzieci komunijnych w środę i czwartek o godz. 15.45. Msza św., podczas której dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii, będzie w niedzielę, 19 maja o godz.9.00. Osoby, które nie są związane bezpośrednio z tą uroczystością, prosimy by wybrały tego dnia inną godzinę Mszy św.
  6. W piątek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Krąg biblijny o godz. 19.15 w salce pod plebanią.
  7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych:
  • W niedziele maja o godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.
  • Gromadzimy się na tradycyjnych nabożeństwach majowych śpiewając Litanię Loretańską w kościele codziennie o godz. 18.00.
  • Żywy Różaniec zaprasza na śpiew i modlitwę maryjną przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 (z wyjątkiem dni świątecznych).
  • Zachęcamy do nabożeństw przy figurach na naszych wioskach: środy w Sławęcinku o godz.19.30, a w czwartki w Sławęcinie o godz. 20.00.
  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii Świętej wielkanocnej i spowiedzi św.
  3. Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych parafian, gości przebywających na terenie naszej parafii, inowrocławian, całe rodziny do wspólnego, radosnego świętowania Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po raz trzeci w Muszli Koncertowej Parku Solankowego odbędzie się Koncert Uwielbienia pod hasłem „Panie dobry jak Chleb” 30 maja – Boże Ciało – godz.19.00. Już od dziś, są do nabycia cegiełki ( za dowolną ofiarą- przy wyjściu z kościoła lub wpłatą na konto parafialne) – które pomogą nam wspólnie zbudować to dzieło.
  4. Składamy najserdeczniejsze życzenia Parafianom, Gościom oraz  Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia.
  5. Chrześcijańskim pogrzebem w minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego śp. Zbigniewa Młynkowiaka. Wieczny odpoczynek.