ogłoszenie parafialne 14 stycznia 2024

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 stycznia 2024

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów.
  2. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawrócenie się nas samych i wszystkich Polaków.
  3. W środę, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu.
  4. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  5. W parafii Opatrzności Bożej w przyszłą niedzielę o godz.14.00 tzw. „Msza trydencka”.
  6. W grudniu wznowiliśmy modlitewno – muzyczne wieczory uwielbienia u św. Józefa. Jest to konkretna propozycja drogi poznania Boga i człowieka. Od grudnia do czerwca zapraszamy na siedem kolejnych „Spotkań z Jezusem”  w oparciu o Jego spotkania z ludźmi spisane na kartach Ewangelii. Poza słuchaniem i rozważaniem Słowa Bożego jest to czas adoracji i uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, z okazją do spowiedzi świętej i modlitwy wstawienniczej. Serdecznie zapraszamy ludzi młodych, małżonków, wszystkich wątpiących i pragnących pogłębiać swoją wiarę w przyszłą niedzielę (21 stycznia) o godzinie 16.00. Następnie w łączności o godz. 17.00 jak w każdą niedzielę Eucharystia z młodymi i za młodych. Szczegółowy plan wieczorów uwielbienia u św. Józefa znajduje się na plakatach.
  7. Osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w ramach styczniowego spotkania formacyjnego w przyszłą niedzielę na wieczór uwielbienia o 16.00 i na Mszę św. o godz. 17.00.
  8. W tym tygodniu patronują nam:
  • W środę – św. Antoni Pustelnik.
  • W piątek – św. Józef Sebastian Pelczar.
  1. Pielgrzymki z naszej parafii:
  • 15-19 czerwca 2024r. Pielgrzymka na Podkarpacie. Historia bł. rodziny Ulmów.
  • 23-30 września 2024r. Pielgrzymka do słonecznej Andaluzji w Hiszpanii.

Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.

1. Pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Elżbietę Górną, śp. Wandę Petryk i kapłana naszej Archidiecezji śp. ks. Stanisława Pozorskiego. Wieczny odpoczynek.
  2. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian.