ogłoszenia parafialne – 02 października 2022

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2 października 2022

 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 2. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka.
 3. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia odpust  o godz.18.00. w Parafii pw. Chrystusa Miłosiernego na Rąbinie w Inowrocławiu.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca Mszą św. o godz. 07.00. rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.
 5. W piątek, 7 października:
 • Wspomnienie NMP Różańcowej. W naszej wspólnocie odpust parafialny. Suma odpustowa o godz.18.00., odprawi ją i homilię wygłosi ks. Andrzej Kalita, proboszcz Parafii pw. św. Jakuba Większego w Gromadnie, Dziekan Dekanatu Łobżenica. W czasie Mszy św. poświęcimy różańce dzieciom komunijnym, a po Mszy św. procesja różańcowa wokół kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 07.00 nabożeństwo do NSPJ. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i o godz. 16.00.
 1. Do soboty włącznie przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na przygotowania do
  I Komunii. Następne zgłoszenia będą w przyszłym roku szkolnym.
 2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej:
 • W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 07.10.
 • Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.18.00.
 • Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki
  16.30.

Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

 1. W każdy wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30., a następnie na nabożeństwo za wstawiennictwem naszego patrona – św. Józefa. Do wspólnej modlitwy zapraszamy zwłaszcza mężczyzn. Przy balaskach można składać intencje zanoszone do Boga za wstawiennictwem naszego patrona.
 2. Dzisiaj do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz.18.30. zapraszamy wraz
  z rodzicami osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania i uczniów klas 8, którzy pragną to przygotowanie rozpocząć. Po Eucharystii spotkanie informacyjne dla wszystkich w kościele. Na zgłoszenia osób chcących rozpocząć przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii oczekujemy do 16 października (jest to ostateczny termin). Osoby starsze, które nie przyjęły tego sakramentu,
  a chciałyby to uczynić, prosimy o kontakt z ks. Radosławem. →→→
 3. Od października rozpoczynamy comiesięczne spotkania modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą wstawienniczą i cyklem katechez, których tematyka dotyczyć będzie Dekalogu. Odbywać się one będą zazwyczaj w drugą niedzielę miesiąca o godz. 16.00., a następnie w łączności o 17.00. Eucharystia. Na pierwsze z nich zapraszamy w przyszłą niedzielę (9 października). Zatrzymamy się nad pierwszym przykazaniem Bożym: Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną. Niech będzie to okazja do duchowego przygotowania
  i wejścia w jubileuszowy rok naszej parafii.
 4. Podobnie jak w roku ubiegłym w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00. zapraszamy szczególnie ludzi młodych: przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, uczniów szkół średnich, studentów, małżonków. W czasie tej Eucharystii chcemy towarzyszyć młodym Słowem i modlitwą.
 5. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Woźniak, śp. Ryszard Krotoszyński, śp. Andrzej Rutkowski, śp. Magdalena Kaczkowska, śp. Zdzisław Michalak, śp. Urszula Gorzelańczyk. Niech wszechmogący Bóg przebaczy im grzechy, aby mogli radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.